کلینیک دیابت تابان بخشی از خدمات آموزش دیابت خود را به صورت رایگان برای عموم، از طریق وبسایت خود ارائه می کند. این بخش که دانستنی های دیابت نام دارد شامل اطلاعاتی جامع در رابطه با دیابت و مراقبت از آن است.

به طور کلی آموزش های این بخش در رابطه با آشنایی simple persuasive speech topics با دیابت و انواع آن است. روش های کنترل دیابت و پیشگیری از عوارض آن نیز از دیگر مسائل گنجانده شده در این بسته آموزشی است. کلینیک دیابت تابان امیدوار است تا با این حرکت بتواند در راستای کنترل دیابت در جامعه و مبارزه با شیوع آن گام بردارد.

این بخش همواره به روز رسانی خواهد شد. لطفا از تب های زیر استفاده کنید تا بخش های گوناگون دانستنی را مطالعه فرمایید.

  Empty section. Edit page to add content here.

  دیابت، بيماری كه با چراغ خاموش حركت مي كند!
  هر ساله روزی سمبليك به نام روز جهانی دیابت در روز ۲۳ آبان مطابق با ۱۴ نوامبر را گرامی می داریم، این روز سالروز تولد فردریک بانتیک است که به همراه چالز بست موفق به کشف انسولین شدند. بر اساس آمارها حداقل ٤٠٠ ميليون انسان به اين بيماری مبتلا هستند. نماد روز جهانی دیابت یک حلقه ابی رنگ است. در همه فرهنگها دایره نماد زندگی و سلامت است و رنگ ابی هم منعکس کننده آسمان است و رنگ پرچم سازمان ملل متحد نیز می باشد. دیابت بیماری مزمن، پرهزینه، ناتوان کننده و همراه با عوارض گوناگون است که خطرات جدی برای انسان ها و نيز دولت ها و حتی كل جهان دارد. در جهت آگاهی بخشی در مورد اين بيماری شايع است كه يك روز رسمی در تاریخ سازمان ملل متحد ثبت شده است.

  دیابت چیست؟
  دیابت به بالا بودن مداوم قند خون گفته می شود که به دلیل اختلال در عملکرد لوزالمعده یا هورمون انسولین ایجاد می شود.
  دیابت نوع یک: دیابت نوع یک که قبلا دیابت وابسته به انسولین خوانده می شد معمولا در افراد زیر۳۰  سال رخ می دهد و به علت تخریب سلول های تولید کننده انسولین در لوزالمعده ایجاد می شود که متعاقب آن در افراد مبتلا انسولین يا اصلا تولید نمی شود یا  به مقدار خیلی کم تولید می شود و برای جبران كمبود انسولين اين گروه از بيماران باید انسولین دریافت کنند .
  دیابت نوع دو: در دیابت نوع دو انسولین در بدن فرد ساخته می شود ولی به علت مقاومت بدن به انسولین در كل بدن به نحو موثری از اين انسولين استفاده نمی شود و به مرور زمان هم میزان آن کاهش پیدا می کند.

  نشانه های دیابت چیست؟
  دیابت معمولا یک بیماری بی سرو صدا است (بجز دیابت نوع یک که شروع پر سرو صدائی دارد) به همين دليل معمولا با عوارض و آسیبهای ناشی از افزایش قندخون در بدن است كه بيماری خودش را آشكار می سازد.
  علائم هشدار دهنده دیابت عبارتند از تکرر ادرار، تشنگی زیاد، افزایش گرسنگی، خستگی، گزگز دست ها، تاخیر در بهبودی زخمها و تاری دید.

  عوامل خطر ساز و مستعد کننده ابتلا به دیابت
  منظور عوامل مستعد کننده دیابت است که به طور كلی عبارتند ازسابقه original bamboo shredded memory foam pillow خانوادگی دیابت، چاقی و افزایش وزن، عدم انجام فعالیت بدنی درحد مناسب، رژیم غذائی غیر بهداشتی، فشار خون و چربی خون بالا وسابقه ابتلا به دیابت بارداری.

   

  پیشگیری اولیه چگونه است؟
  دیابت نوع یک فعلاً قابل پیشگیری نیست اما مطالعات و پ%