آموزش بیماران دیابتی

یکی از چالش های مهم در کنترل بیماری دیابت، آموختن و بکار بستن مهارت هایی است که بیمار باید آنها را در کنترل دیابت و جلوگیری از عوارض آن بکارگیرد. در حقیقت خود فرد مبتلا به دیابت در کنترل دیابت و پیشگیری از عوارض آن نقش کلیدی را ایفا می کند. مطابق توصیه های بین المللی، کنترل دیابت وظیفه یک گروه است و فرد دیابتی در مرکز این گروه قرار دارد. بر این اساس و طبق استاندارد فدراسیون جهانی دیابت سالیانه حداقل ۱۵ ساعت آموزشی برای هر فرد دیابتی ضروری است و آموزش در خصوص اهمیت دیابت و راهکارهای کنترل و جلوگیری از بروز عوارض آن یکی از مهمترین اصول کنترل پایدار دیابت محسوب می شود.
در این مرکز کلاس های آموزشی شناخت بیماری دیابت و عوارض آن، چگونگی پیشگیری از عوارض بیماری و راه های درمانی و سبک زندگی سالم برای بیماران دیابتی توسط پزشکان و اساتید دانشگاهی برگزار می شود.

آموزش بیماران دیابتی یکی از چالش های مهم در کنترل بیماری دیابت، آموختن و بکار بستن مهارت هایی است که بیمار باید آنها را در کنترل دیابت و جلوگیری از عوارض آن بکارگیرد. در حقیقت خود فرد مبتلا به دیابت در کنترل دیابت و پیشگیری از عوارض آن نقش کلیدی را ایفا می کند. مطابق توصیه های بین المللی، کنترل دیابت وظیفه یک گروه است و فرد دیابتی در مرکز این گروه قرار دارد. بر این اساس و طبق استاندارد فدراسیون جهانی دیابت سالیانه حداقل ۱۵ ساعت آموزشی برای هر فرد دیابتی ضروری است و آموزش در خصوص اهمیت دیابت و راهکارهای کنترل و جلوگیری از بروز عوارض آن یکی از مهمترین اصول کنترل پایدار دیابت محسوب می شود. در این مرکز کلاس های آموزشی شناخت بیماری دیابت و عوارض آن، چگونگی پیشگیری از عوارض بیماری و راه های درمانی و سبک زندگی سالم برای بیماران دیابتی توسط پزشکان و اساتید دانشگاهی برگزار می شود.

 

پرسش و پاسخ

یکی از مشکلاتی که بیماران دیابتی با آن مواجهند، عدم دسترسی به پزشک متخصص دیابت جهت مطرح نمودن پرسش های خود است. از طرف دیگر بیماران دیابتی در زمان ویزیت برخی از سوالات خود را از پزشکشان می پرسند، اما عمدتا خیلی از پرسش های خود را به هنگام ویزیت فراموش می کنند و در نتیجه آنها بدون پاسخ باقی میمانند. همچنین گاهی اوقات در زندگی روزمره به نکاتی برخورد می کنند که نیازمند پرسیدن سوالاتی از پزشک متخصص دیابت هستند. از این رو کلینیک دیابت تابان خدمات آنلاین پرسش و پاسخ خود را به تمامی بیماران دیابتی و وابستگان آنها و حتی افراد غیر مبتلا به دیابت، به صورت کاملا رایگان عرضه می کند.

دانستنی های دیابت

کلینیک دیابت تابان همچنین بخشی از خدمات آموزش دیابت خود را به صورت رایگان برای عموم، از طریق وبسایت خود ارائه می کند. این بخش که دانستنی های دیابت نام دارد شامل اطلاعاتی جامع در رابطه با دیابت و مراقبت از آن است.
به طور کلی آموزش های این بخش در رابطه با آشنایی با دیابت و انواع آن است. روش های کنترل دیابت و پیشگیری از عوارض آن نیز از دیگر مسائل گنجانده شده در این بسته آموزشی است. کلینیک دیابت تابان امیدوار است تا با این حرکت بتواند در راستای کنترل دیابت در جامعه و مبارزه با شیوع آن گام بردارد.

کلاس های آموزشی دیابت

کلاس های آموزشی دوره ای دیابت جهت ارتقای میزان دانش و مهارت افراد دیابتی و وابستگانشان جهت مدیریت بهینه دیابت برگزار می شوند. کلاسها هر هفته سه شنبه یا دوشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۱ صبح جنب آزمایشگاه کلینیک تابان برقرار می شود و در پایان هر کلاس بروشور آموزشی آن کلاس در اختیار بیمار قرار داده می شود.

دوره جاری از تاریخ ۴ آذرماه آغاز شده و تا ۱۲ اسفند ادامه دارد. شما می توانید جهت مشاهده برنامه دقیق کلاس ها و سرفصل ها برروی دگمه زیر کلیک کنید.

مقالات دیابت

مقالات دیابت جهت به روز زساتی دانش عموم از دیابت و افزایش توانمندی در مدیریت آن و مبارزه با شیوع دیابت در جامعه تدویین می شوند.

امیدواریم تا این مقالات که  با بیانی ساده اما محتوای قوی علمی نوشته می شوند بتواند در حل نمودن مشکلات شما از دیابت به شما کمک کند.